Výběr jazyka
Cz
Web není aktualizován od roku 2012

Inovace Metodického portálu www.rvp.cz se vyplatila

Praha, 22. září 2010 – Výzkumný ústav pedagogický v Praze provedl vloni zásadní změny na Metodickém portálu www.rvp.cz . Přesně rok poté, co je oficiálně oznámil, může slavit úspěch. Změny pomohly nejen portálu, ale hlavně učitelům, kteří jej denně navštěvují řádově v tisícovkách.  

Zatímco od ledna do června 2009 byla průměrná návštěvnost Metodického portálu www.rvp.cz 3 289 uživatelů, 21. září 2010, byla návštěvnost 6 018 uživatelů. Zájem o portál souvisí nejen s komfortnějším uživatelským prostředím, ale i s jeho modulárním uspořádáním a rozšířením působnosti na všechny typy škol.

„Portál se rozšířil o nové moduly: Wiki, Diskuze, Digifolio a Odkazy,“ říká Lukáš Križko, manažer projektu. „Mám pocit, že se poslední dobou změnil pohled učitelů na náš portál. Vysvětluji si to tím, že tam opravdu nacházejí to, co potřebují.“

Po roce nové podoby portál představuje novou titulní stranu modulu Digifolio, který je vyhledáván za účelem prezentace uživatelů Metodického portálu. Podle Lukáše Križka může Digifolio sloužit učitelům jako jejich výkladní skříň. „Pokud by pedagogové začali Digifolio více využívat jako své profesní portfolio, mohli by získat více kontaktů se zajímavými lidmi a možná i více pracovních nabídek,“ poznamenává.

„Je to interaktivní místo, kde se zobrazují zajímavé informace na konkrétní téma z různých zdrojů. Takový prostor je pro učitele unikátní,“ doplňuje Ondřej Neumajer, náměstek ředitelky VÚP.


text ke stažení text ke stažení (280,23 KB)

Nahoru