Podle nové manažerky projektu je třeba, aby školy byly aktivní a využívaly nabídky těchto center a aby konzultační centra hledala skutečně potřebná témata a způsoby práce se školami. Vedle školení a konzultací mohou centra vytvořit např. platformu pro setkávání učitelů ze stejných typů škol, a to i nadregionálně, a umožnit tak učitelům výměnu zkušeností a propojení na profesní sdružení či odborníky z praxe.
V rámci projektu Kurikulum S a Pilot S se Taťána Vencovská dosud podílela na spolupráci s pilotními školami na tvorbě a ověřování ŠVP, na školení lektorů a učitelů na tvorbu ŠVP a dále na spolupráci při tvorbě metodiky tvorby ŠVP. Na manažerských pozicích i v roli experta se kromě toho účastnila dalších projektů realizovaných v NÚOV, konkrétně projektů NSK, NSK 2, Kvalita 1 a NZZ. V rámci těchto projektů spolupracuje se sociálními partnery na požadavcích trhu práce při popisu kvalifikací, podílí se na tvorbě jednotného zadání a monitorování průběhu závěrečných zkoušek.
Učitelskou praxi získala T. Vencovská na Integrované střední škole hotelového provozu, obchodu a služeb Příbram, kde po třech letech učení zastávala devět let pozici zástupkyně ředitele pro úsek teoretického vyučování. Od roku 2002 je garantem za obory gastronomie cestovního ruchu v NÚOV a podílí se na tvorbě učebních dokumentů a RVP pro obory vzdělání gastronomie a cestovního ruchu.