Výběr jazyka
Cz
INVESTICE DO ROZVOJE VZDĚLÁVÁNÍ
Web není aktualizován od roku 2012

Závěrečnou zkoušku složili Slavkovští úspěšně

12.7.2011  Vyškovský deník  str. 10   

Slavkov u Brna – Učňovské závěrečné zkoušky byly na ISŠ Slavkov organizovány obdobně jako státní maturita.
Škola je zapojena do projektu Nová závěrečná zkouška. Žáci učebních oborů kuchařčíšník a mechanik opravář silničních motorových vozidel se dozvěděli témata a okruhy pro závěrečnou zkoušku až v den konání.
Zkoušky se skládaly ze tří částí: písemná zkouška, praktická a ústní. Zadání všech částí zkoušky bylo jednotné pro všechny obory v celé České republice. Zkoušek se zúčastnilo celkem pětatřicet žáků učebního oboru kuchařčíšník a pětatřicet žáků učebního oboru mechanik opravář motorových vozidel. Někteří žáci mají termín zkoušky odložen na měsíc září, protože nestihli v daném termínu dokončit klasifikaci v jednotlivých předmětech, což je podmínkou připuštění k závěrečné zkoušce.
Z celkového počtu sedmdesáti žáků obou učebních oborů prospělo s vyznamenáním devět žáků.
Slavnostní předání výučních listů proběhlo v Historickém sálu slavkovského zámku za přítomnosti představitelů města Slavkova u Brna, vedení školy, vyučujících a rodičů.

Region| Jižní Morava

Nahoru

Novinky

SOUTĚŽ SOP

Ve spolupráci s Hospodářskou komorou ČR vyhlašujeme soutěž samostatných odborných prací v gastronomických oborech  

 

Konference „Nová závěrečná zkouška – kvalita pro učňovské školství“

Dne 8. března 2012 se u příležitosti ukončení projektu NZZ uskutečnila konference „Nová závěrečná zkouška – kvalita pro učňovské školství“. Konference se zúčastnili ředitelé a zřizovatelé odborných škol, odborníci z praxe, zástupci Hospodářské komory ČR, krajů, ČŠI a dalších partnerů v odborném vzdělávání.  

 

Závěrečná zkouška podle jednotného zadání ve škole

příručka Závěrečná zkouška podle jednotného zadání ve škole -  školní rok 2011/2012  

 

Zadání samostatné odborné práce

V březnu 2012 budou zpřístupněna jednotná zadání,  která školy mohou využít pro závěrečné zkoušky 2011/2012. Součástí jednotného zadání je v některých oborech samostatná odborná práce (SOP) . Její zařazení do závěrečné zkoušky je závazné.  

 

Pilotní ověřování jednotného zadání v oborech vzdělání kategorie E

Ve školním roce 2010 - 2011 se příprava jednotného zadání poprvé soustředila rovněž na obory středního vzdělání s výučním listem kategorie E.  

 

další novinky