Výběr jazyka
Cz
Web není aktualizován od roku 2012

Obchodní styk fiktivních firem

Obchod je nejdůležitějším prvkem práce ve fiktivní firmě. Abychom podpořili obchodní aktivity českých fiktivních firem, tak jsme do seznamu fiktivních firem přidali kolonku ukazující míru obchodování té které firmy. Firmy, které uvádějí, že chtějí obchodovat co možná nejvíce, by s vaší fiktivní firmou měly uzavřít obchod vždy. I kdyby to mělo být jenom za pár korun. Pokud by se tak nestalo, tak nás prosím informujte a my danou firmou kontaktujeme. Úroveň míry obchodování uvedenou v našem seznamu můžete měnit v čase. Lze očekávat, že před veletrhem tolik obchodů dělat nebudete, a tak nastavíte míru na "neobchodujeme" a poté, co zpracujete podklady z veletrhu, tak opět nastavíte míru vašeho obchodování na "obchodujeme co nejvíce".

Obecně pro obchodování mezi fiktivními firmami platí stejné zvyklosti jako pro obchod mezi reálnými subjekty. Nicméně není účelem fiktivní firmy generovat zisk, ale zkušenosti. Proto je dobré nakupovat zboží i od firem, které neprodávají to, co zrovna potřebujete.

Dobrou metodou, jak podpořit míru nákupů je vést každému zaměstnanci fiktivní firmy analytický účet, na který je mu vyplácena mzda, kterou pak jednou za čas prostřednictvím firmy může utratit za fiktivní produkty jiných firem.

 

Nahoru