Výběr jazyka
Cz
Web není aktualizován od roku 2012

Státní zkoušky

     

POZOR! Tyto stránky už nebudou aktualizovány. Veškerý obsah je nadále na

https://nuv.cz/vzdelavani-v-cr/statni-tesnopisny-ustav

 

 

Vzhledem k nutné úpravě legislativního zakotvení Státní zkoušky z psaní na klávesnici, zpracování textu na počítači, těsnopisu a stenotypistiky jsme nuceni konání státních zkoušek dočasně pozastavit. Z uvedeného důvodu rušíme jarní zkouškové období ve školním roce 2011/2012. Omlouváme se za možné komplikace a děkujeme Vám za pochopení.

 


 

Činnost státní zkušební komise pro psaní na klávesnici, těsnopis a zpracování textu zajišťuje Státní těsnopisný ústav. Zkušební období je jarní (duben až červen) a zimní (prosinec a leden). Státní zkoušce se uchazeči mohou podrobit přímo u nás (Weilova 1271/6, 102 00 Praha 10), nebo ve svém regionu. Přihlášky se posílají nejpozději měsíc před konáním zkoušky. Při účasti méně než 12 uchazečů proplatí cestovní náhrady zkušebního komisaře pořádající škola.

V podzimním zkušebním období se v počítačové učebně NÚOV uskuteční státní zkoušky v termínech, které budou vyhlášeny na podzim. Při větším počtu uchazečů z jedné školy je možno dohodnout jiný termín. Ke zkoušce jsou k dispozici počítače (Office 2003 i 2007). Uchazeč si může přinést vlastní klávesnici nebo notebook.

Státní zkoušku ze zpracování textu zajišťujeme ve spolupráci s občanským sdružením Interinfo ČR.

Přihlášky
Poplatky
Požadavky
Směrnice MŠMT

Protokol

Predtisk 1

Předtisk 2

 

 

Předtisk 1 pro OpenOffice
Předtisk 2 pro OpenOffice

 

 

Protokol komisaře

Záznam komisaře

Cest. náhrady komisaře

Přehled prací komisaře

Rozbor chyb v tabulkách u SZ
Rozbor chyb v dopisech u SZ

 

 

 

Aktualizace:

Nahoru