Výběr jazyka
Cz
INVESTICE DO ROZVOJE VZDĚLÁVÁNÍ
Web není aktualizován od roku 2012

2011

1 2 3 4 5   Následující   ››

V UNIV 2 KRAJE se otevřou další vzdělávací kurzy

30.12.2011    Jihlavské listy - Zámecký hotel v Třešti byl v půli prosince dějištěm závěrečného letošního hodnotícího setkání týmu projektu UNIV 2 KRAJE, který proměňuje střední školy v celé ČR v centra celoživotního učení.  

 

Setkali se lidé z firem Bystřicka

19.12.2011    Žďárský deník - Minulé pondělí se uskutečnilo v prostorách sálu Domova mládeže VOŠ a SOŠ Bystřice nad Pernštejnem setkání firem, které představují nejvýznamnější zaměstnavatele v bystřickém regionu, se zástupci Města Bystřice nad Pernštejnem a vedením Vyšší odborné školy a Střední odborné školy zemědělsko technické Bystřice nad Pernštejnem.  

 

Češi potřebují k dalšímu vzdělávání konkrétní motivaci

8. 12. 2011  NOVINKY.CZ - Český trh se vzděláním má paradox: přestože úrovní středního vzdělání patří Česká republika na samou špičku v Evropě, ochota lidí dále se vzdělávat spadá do podprůměru. Co tedy brání v dalším vzdělávání?  

 

Ženy a muži, rozšiřte si své obzory!

6.12.2011    Haló noviny - Vzkazuje našim čtenářkám a čtenářům Jana Bydžovská, hlavní manažerka projektu UNIV 2 KRAJE  

 

Úspěch vyžaduje odvahu a projektové řízení

14. 11. 2011    Moravskoslezský deník - Ing. Jiří Kubica (32 let) * je vlastník nebo spoluvlastník několika společností zabývajících se poradenstvím, vývojem a provozem internetových aplikací, prezentací a e-shopů * od května 2011 se primárně zabývá projektem UNIV 2 Kraje v Národním ústavu pro vzdělávání * vystudoval Vysokou školu báňskou - Technickou univerzitu Ostrava, obor Inženýrská informatika * je členem Národního registru poradců, hodnotitelem projektů pro ministerstvo průmyslu a obchodu a externím vyučujícím na Vysoké škole podnikání * je ženatý, má dvouletého syna a dvouměsíční dceru  

 

Chcete lepší práci? Vraťte se zpět do lavic!

14.11.2011    Blesk - BLESKOVÉ Zaměstnání Rádi byste si polepšili v nové práci, ale máte pocit, že vám chybí potřebná kvalifikace? Ministerstvo školství pomáhá uspět lidem na pracovním trhu prostřednictvím kampaně Rozšiřte si obzory. Ta nabízí zájemcům vzdělávací a rekvalifikační kurzy, díky kterým získají aktuální informace a zlepší si znalosti a dovednosti v různých profesních oborech.  

 

Dvořákova peče i v sobotu

10.11.2011    Znojemský deník - Na SOŠ a SOU Znojmo, Dvořákova 19, byl zahájen kurz Výroba jemného pečiva. Jedná se o pilotní ověřování výukového programu v rámci projektu UNIV 2 KRAJE, proto je kurz bezplatný, účastníci si platí pouze použité suroviny.  

 

Konference o vzdělávání v Libereckém kraji

8.11.2011    Liberecký deník  

 

V dnešním světě se školy musí naučit komunikovat se svým okolím

8.11.2011    Jihlavské listy - V době nastávajícího demografického poklesu, kdy školy bojují o každého studenta, vzrůstá potřeba jejich schopnosti komunikovat s veřejností a otevírat se svému okolí.  

 

Celoživotní kariérové poradenství dostává význam a prostor i na Vysočině

8.11.2011    Jihlavské listy - Oblast kariérového poradenství v celoživotní perspektivě získává stále větší význam ve struktuře českého vzdělávacího systému a v šanci lidí uplatnit se na trhu práce. Řada aktivit se v tomto ohledu začala odehrávat i na Vysočině.  

 

Vzdělávejte se!, vzkazuje ministerstvo školství Čechům velkou kampaní

8.11.2011    Jihlavské listy - Se sloganem „Rozšiřte si obzory“ se od září začali lidé v ČR setkávat doslova na všech mediálních frontách. Ministerstvo školství totiž vyrazilo rozsáhlou kampaní za několik milionů korun do boje za nezbytné zvýšení zapojení Čechů do celoživotního vzdělávání.  

 

Výuka výroby obuvi ožívá. Učí se ji dospělí

1.11.2011    Zlínský deník - Zlínský kraj – Přestože se na Zlínsku pro nezájem dětí už osm let nepodařilo otevřít ve školách obuvnické obory, tradice obuvnické výuky a výroby v regionu, dokonce ani té zakázkové, nemusí končit. Aktuální šancí je přesun vzdělávání v tomto oboru do celoživotního učení dospělých. Potvrdila to nedávná dvoudenní konference vzdělávacího projektu UNIV 2 KRAJE, která se v říjnu konala v otrokovickém hotelu Atrium. Zaznělo na ní první pozitivní hodnocení nového programu vzdělávání dospělých „Obuvník pro zakázkovou výrobu“, který se nyní s prvními účastníky ověřuje v praxi na SPŠ polytechnické -COP Zlín.  

 

Má sedlářské řemeslo budoucnost?

14.10.2011    Olomoucký deník - Škol, které vyučují obor Sedlář, Zpracovatel kožedělného zboží, v České republice moc není. Na internetu jich najdete jen tolik, kolik je prstů na ruce nešikovného stolaře.  

 

Nabídka vzdělávacích kurzů na internetu

13.10.2011    novinky.cz - Stovky vzdělávacích kurzů pro dospělé na celém území České republiky nabízí portál vzdelavaniaprace.cz. V nabídce se objevují klasické profese, jako svářeč, číšník, účetní, ale například i operátor DTP. Nabízené kurzy dalšího vzdělávání mohou zájemci absolvovat ve středních školách, učilištích nebo u soukromých vzdělavatelů.  

 

K získání kvalifikace stačí praxe a složení odborné zkoušky

17.10.2011    Hospodářské noviny - Pokud jste bez práce nebo se chcete pustit do nového podnikání, začnete se zajímat o rekvalifikace. Nemusíte přitom sedět dlouhá léta ve školních lavicích. Když jste nějakou dovednost nabyli praxí, můžete se nechat jen přezkoušet a získat rovnou certifikát.  

 
1 2 3 4 5   Následující   ››

Nahoru