Výběr jazyka
Cz
INVESTICE DO ROZVOJE VZDĚLÁVÁNÍ
Web není aktualizován od roku 2012

Nabízí kurz zdarma: Doprava dříví hydraulickou rukou

29.9.2010, Slovácko - regionální týdeník, Bzenec - Střední škola lesnická a rybářská Bzenec - Přívoz se vedle pětatřiceti středních škol Jihomoravského kraje zapojila do projektu UNIV2, navazující na program UNIV1, jehož cílem je proměnit instituci poskytující počáteční vzdělávání v centrum realizující koncept celoživotního učení. Tento program dalšího vzdělávání je hrazen z fondu Evropské unie.  

Na základě pilotního projektu s oficiálním názvem Doprava dříví se od 4. října 2010 uskuteční první kurz zdarma o počtu deseti zájemců. Uchazeči se v rozsahu sta hodin naučí zacházet s hydraulickým jeřábem. Podmínkou pro přijetí do kurzu je věk (18 - 60 let), zdravotní způsobilost a základní vzdělání. Výuka je rozdělena na část teoretickou, probíhající v učebně, a část praktickou, která je uskutečněna na trenažéru v areálu školy, a to v čase od 7.00 do 15.00. Vše bude zakončeno písemným testem a praktickým předvedením.

Kromě jeřábnického průkazu absolvent získá odbornou připravenost k ovládání hydraulického jeřábu potřebnou při odvozu nebo manipulaci dříví na manipulační lince, navíc se naučí vyplňovat pracovní záznamy vedené pro činnost související s dopravou dříví.

Na základě dosažených certifikátů a vědomostí se absolvent může uplatit nejen při práci s dopravou dříví, ale i ve skladech a průmyslových závodech při obsluze jeřábu, zároveň získá první dílčí kvalifikaci k učebnímu oboru Lesní mechanizátor.

Veškeré informace o projektu UNIV2 podá zástupce ředitele pro vzdělávání dospělých Ladislav Holubář. SŠ lesnické a rybářské Bzenec

Nahoru