Výběr jazyka
Cz
INVESTICE DO ROZVOJE VZDĚLÁVÁNÍ
Web není aktualizován od roku 2012

Ředitelé 325 škol budou diskutovat o dalším vzdělávání

4.12.2009  Česká škola    Ředitelé 325 škol z třinácti krajů ČR, představitelé ministerstva školství a školských odborů krajů se sejdou 8. prosince 2009 v pražském hotelu Pyramida na úvodní konferenci projektu celoživotního vzdělávání UNIV 2 Kraje.  

Projekt byl oficiálně zahájen v srpnu, navazuje na projekt UNIV řešený v minulých třech letech v osmi krajích. Jeho cílem je proměnit s využitím evropské a státní dotace (finanční rámec projektu UNIV 2 - Kraje je 300 milionů Kč) české střední školy v centra celoživotního vzdělávání a umožnit jim tak využití jejich kapacit i při očekávaném poklesu počtu žáků v primárním vzdělávání.

 

U zájemců o doplnění vzdělání projekt ve svém principu umožní uznávat výsledky jejich neformálního vzdělávání a informálního učení, tedy znalosti nabyté i "neoficiálně" mimo školy. Zároveň má projekt pomoci posilovat v krajích chybějící řemesla, jako jsou veškeré stavební profese, kvalifikovaná obsluha pro linky moderních výrobních závodů, ale i zámečníci, svářeči atd.

 

Pražskou úvodní konferenci připravuje na 8.12. tým UNIV 2 - Kraje z Národního ústavu odborného vzdělávání (NÚOV) Praha. O stanoviscích a strategii ministerstva ohledně dalšího vzdělávání budou ředitele škol informovat náměstkyně ministryně školství ing. Jana Matesová, ředitel NÚOV RNDr. Miroslav Procházka či ředitel odboru dalšího vzdělávání MŠMT ČR Mgr. Jakub Stárek.

 

Konference shrne v přednáškách i diskuzi účastníků aktuální názory na konkrétní význam dalšího vzdělávání přímo v krajích. K tomuto tématu budou referovat např. náměstek hejtmana Libereckého kraje pro resort školství Bc. Radek Cikl nebo ředitel ostravské SŠ stavební a dřevozpracující Ing. Jan Štursa.

Nahoru