Výběr jazyka
Cz
Web není aktualizován od roku 2012

Veletrhy fiktivních firem

Veletrh fiktivních firem je obdobnou akcí jako je veletrh firem reálných. Akorát se až na vyjímky pořádá ve školních prostorách. V současné době se na území České republiky uskuteční tucet veletrhů regionálních a jeden mezinárodní.

Veletrhy jsou pro zúčastněné firmy dobrou možností jak vylepšit své obchodní výsledky a jak navázat nové kontakty. na každý veletrh přijde ispousta žáků, takže o klientelu není nouze.

Zúčastněným firmám doporučujeme pečlivě přečíst propozice, protože na většině veltrhů bývají i soutěže.

Na veletrh si pečlivě připravte svůj katalog (vezměte alespoň dva) a výzdobu stánku. Rozhodně neprohloupíte, pokud si připravíte nějakou speciální akci pro návštěvníky Vašeho stánku. Velmi důležité je, aby se všichni zaměstnanci firmy, kteří se veletrhu zúčastní, dobře orientovali v katalogu a znali zboží, které prodávají. Nic nepůsobí hůře, když zaměstnanec neví co v katalogu je nebo když prohlásí, že do Austrálie se letí asi šest hodin.

Specifická je účast na mezinárodním veletrhu, kde se zcela jistě setkáte s žáky z jiných zemí. Proto je nezbytně nutné, aby na stánku byl vždy někdo, kdo je schopen alespoň minimální komunikace v cizím jazyce. Taktéž je důležité se nebát mluvit cizím jazykem, vždyť ani pro druhou stranu není většinou angličtina mateřským jazykem.

Protože si CEFIF uvědomuje důležitost veletrhů, jeho zaměstnanci se pravidelně zúčastńují každého pořádaného veletrhu. A protože víme, že se jedná pro organizátory o nákladnou akci, tak nabízíme organizátorům slevu z členských poplatků (pro bližší informace kontaktujte některého z pracovníků CEFIF).

 

Nahoru