Výběr jazyka
Cz
Web není aktualizován od roku 2012

Vydávání Europass - dodatků k osvědčení startuje v polovině května

Téměř tři čtvrtiny žáků středních škol letos spolu s maturitním vysvědčením obdrží rovněž Europass - dodatek k osvědčení. Tento dokument usnadňuje uznání kvalifikace v zahraničí a školy si jej pro své absolventy objednávají prostřednictvím registrace v Národním centru Europass ČR.  

Nyní je připravena databáze dodatků k jednotlivým oborům. Ke starším, již zpracovaným oborům studia budou dodatky pro školy přístupné a zpracované k tisku od 12. května. K nově vytvářeným dodatkům - nové objednávky starších oborů, absolventi podle RVP – o týden později, od 19. května. Desky pro dodatky jsou školám k dispozici v Regionálních konzultačních centrech od 16. do 20. května. Hlavičkové papíry k tisku si školy mohou vyzvednout v regionálních centrech od 29. dubna.

Podle harmonogramu maturit a vyhlášky MŠMT budou školy vydávat maturitní vysvědčení až na základě protokolů od CERMAT, které získají nejpozději 17. června. Na tisk svých dodatků pro absolventy tedy mají prostor téměř čtyři týdny.

Europass - dodatky k osvědčení letos obdrží na 60 000 absolventů. Celkem bude vydáno více než 120 000 dokumentů, z toho polovina v češtině, více než 55 000 v angličtině, dalších více než 4 400 v němčině a na 260 dodatků je objednáno ve francouzštině. Meziročně stoupl počet škol, které jej budou vydávat, z 623 a 756. Europass – dodatek k osvědčení se tedy dostane k téměř 75 % absolventů.

Europass - dodatek k osvědčení je součást tzv. Europassu - prvního celoevropského dokladu o vzdělání, osobních kompetencích, jazykových dovednostech, odborné kvalifikaci a pracovních zkušenostech držitele. Více informací na www.europass.cz.

Nahoru